آموزشی

بررسی ساختار چسب ماستیک

چسب ماستیک و ساختار آن

بررسی ساختار چسب ماستیک یکی دیگر از موضوعات متفاوت و چر چالشی است که نظر هر کاربری را به خود جلب می نماید چسب ماستیک در زمینه های گوناگون با فرمولاسیون متفاوت تولید می گردد و کاربد این چسب اطلاعات خاص خودش را می طلبد در این مبحث سعی می شود با مرروی بر اهمیت چسب در زندگی انسانها به معرفی چسب ماستیک و انواع و ساختار ان بپردازیم و در نهایت چندین چسب ماستیک مرغوب را جهت اانتخاب برتر به حضورتان معرفی کنیم .مارا همراهی نماید .

اهمیت  و نقش چسب

نقش انکار ناپذیر چسب در صنعت و زندگی عموی انسان ها به وضوح دیده می شود و هر روز شاهد پررنگ شده آن هستیم ازانسانهای اولیه تاعصربرنز،چسبها نقش مهمی درکمک به بشریت برای ایجاد محصولات، اختراعات، ابزارها و اسلحه ها ایفاء کرده اند.تعداد محدودی وسایل مدرن ساخت بشر وجود دارد که ازچسب در آنها استفاده نشده‌ باشد.به برخی از نقشهای چسب در زیر اشاره می شود .

 • جهت اتصالات اغلب وسایل از یک جعبه بسیار ساده غلات گرفته تا هواپیمای پیشرفته بوئینگ ۷۴۷ چسب کاربرد دارد
 • مطلب دیگر درباره چسبها این است که امکانات بشر می تواند به وسیله چسب ها اصلاح شود. این مطلب، شامل استفاده از سیمان های سخت شده توسط UV در دندانپزشکی و سیمان های پیوند آکریلیک در جراحی استخوان نیز می گردد
 • چسب ها نه تنها برای موادی که می بایست چسبانده و بهم پیوسته گردند، بلکه در ایجاد چسبندگی (Adhesion) برای موادی از قبیل جوهر تحریر، رنگ ها و سایر سطوح پوششی، وسایل بتونه کاری و وجوه میانی در مواد ترکیبی از قبیل فولاد یا بافت پارچه، در تایرهای لاستیکی و شیشه یا الیاف در پلاستیک ها ضروری می باشند .
READ  کاربردچسب درصنایع هوافضا

چسب ماستیک چیست ؟

ماستیک یک چسب ارگانیک است که از رزین چسبناک درخت ماستیک ساخته شده است. این به عنوان یک چسب مایع نازک ، غلیظ یا یک خمیر چسبناک موجود است.

نسل جدیدی از ماستیک درزگیر با فناوری نوین تهیه گردیده است این ماستیک برای راحتی در استفاده با رنگ های مشکی و سفیدتولید شده است .

 • ماستیک سفید: رنگ سفید با قابلیت تغییر رنگ قبل از اجرا و رنگ ثابت بعد از اجرا.
 • ماستیک مشکی: رنگ مشکی / رنگ ثابت بعد از اجرا.

بررسی ساختار چسب ماستیک

ماستیک چسبی که همراه با ملات نازک برای استفاده ازکاشی به سطح دیوار یا کف قبل ازنصب استفاده میگردد.ماستیک یکی از مواد و محصولات آب بندی بوده و دارای انواع مختلفی می باشد.

از جمله انواع آن موضوع آب بندی می توان به موارد زیر اشاره کرد

 •  قیر گرم اجرا
 • قیری سرد اجرا
 • ماستیک پلی یورتان
 •  سیلکون
 • ماستیک چسب  اکرولیکی
 • پلی سولفید و …

انتخاب فعلی چسب های ماستیک را می توان برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار داد. هر کدام دارای فرمولاسیون خاصی هستند که از سایر چسب های ماستیک که امروزه در بازار پیدا می کنید فراتر می رود. 

ساختار ماستیکها

همان گونه که در بالا ذکر شد چسبهای ماستیک از انواع مختلف برخوردارند که در زیر فرمولاسیون آنها را بررسی میکنیم .

ماستیک قیری سرد اجرا

مبنای ساخت ماستیک قیری سرد استفاده از قیر به علاوه سایر مواد افزودنی دیگر است که دارای چسبندگی خوبی به مواد و مصالحی چون چوب، بتن، فلز و غیره .. می باشد

ماستیک قیری گرم

ماده اولیه در ساخت این نوع ماستیک قیر و برخی مواد افزودنی دیگر می باشد

READ  چسب هات ملت یا گرانول چیست؟

ماستیک پلی سولفاید

این ماستیک بر مبنای ترکیب پلیمر پلی سولفاید و رزین ساخته شده است

چسب  پلی یورتان

از این ماستیک برای چسباندن مصالح سختی چون بتن استفاده می گرددو بر مبنای پلیمر یورتان ساخته شده که نوعی ماده الاستیک محسوب میگردد.

ماستیک سیلیکونی

این نوع ماستیک در حقیقت نوعی چسب می باشد که چسب یا ماستیک سیلیکونی در مقابل عوامل محیطی چون گرما و فشار و انواع قارچ و کپک مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.

ماستیک اپوکسی

مبنای ساخت ماستیک اپوکسی رزین اپوکسی است که با افزودن مواد دیگری به آن تولید می گردد

ماستیک قیری

نوع دیگری از ماستیک های مورد استفاده در ساخت و سازها ماستیک قیری است که استفاده از آن می تواند به دو صورت سرد و گرم انجام گیرد

اماوقتی نوبت به چسب های ساختمانی می رسد ، هیچ چیز به اندازه انتخابی که در اینجا در alan glue پیدا می کنید ، نیست. ما عرضه کننده اصلی چسب ها و چسب های با کیفیت بالا هستیم که به طور خاص برای کاربردها در صنعت ساختمان طراحی شده اند . از چسب ماستیک برای کاشی ، کف ، سقف و پنجره ها ، تا چسب های نجاری و خمیر صحافی ، ما منبع اصلی شما برای چسب های ساختمانی هستیم.

با ما همراه باشید تا چند تا محصول ماستیک چسب آلان را با هم بررسی کنیم .

بررسی ساختار چسب ماستیک

 

ماستیک آکریلیک
سیلیکونایزه ALAN FIX 400

خمیر درزگیر ویژه درزگیری در و پنجره، کابینت، سرویس بهداشتی، سقف و انواع اتصالات کم تحرک
انعطاف پذیری بالا
با کیفیت
قیمت مناسب
فروش عمده به قیمت درب کارخانه

READ  زمان خشک شدن چسب کاشی

 

 

 

 

 

بررسی ساختار چسب ماستیک

چسب آلان فیکس 500

محصولی باکیفیت و انعظاف پذیری بالا

 

 

 

 

 

 

چسب درزگیر آکریلیک سیستا

چسب درزگیر آکریلیک سیستا مناسب جهت پرکردن ترکها و درزها در داخل و خارج ساختمان است

موارد استفاده از چسب درزگیر آکریلیک سیستا

درزگیری و عایق بندی درزهای با حرکت کم

پر کردن ترکها دردیوار

درزگیری فواصل درب وپنجره با دیوار

چسب سیلیکون خمیرماستیک ای بی زد ABZ

چسب سیلیکون خمیرماستیک ای بی زد ABZ نوعی چسب درزگیرمحسوب می شودکه دارای ساختار سیلیکونی بوده و قابلیتدرزگیریفضاهای خالی بین پنجره،

بررسی ساختار چسب ماستیک

شیشه، و غیره را دارا می باشد .

مشخصات چسب خمیری سیلیکون ماستیک

 • حجم : ۳۰میلی لیتر
 • برند : ABZ
 • مدل : M500
 • کاربرد : شیشه , فلز , کاشی، سرامیک و چینی
 • نوع : درزگیر

درزگیر اکریلیک سیلیکونیABZ بیشتر درفضای داخل ساختمان به کار رفته و با استفاده از آنها میتوان درزها، شکاف های ساده را درزگیری نموده و همچنین به عنوان بتونه نصب شیشه نیز به کارگرفت این چسب خمیری ماستیک دارای قابلیت چسبندگی مطلوبی به گچ، چوب، پلاستیک و فلز است اما باید توجه کنید که این درزگیر اکریلیک حلال آب بوده و دارای مقاومت کمی در برابرنفوذآب می باشد،لذا به هیچ عنوان برای آب بندی مناسب نیست و با مرور زمان مقاومت خود را از دست می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *